Neděle, 4 června, 2023

Vyzrajte na detskú nádchu hneď v ich začiatkoch

Ako sa blíži návrat detí do škôlok, mnoho dospelých sa obáva toho, ako často bude ich dieťa nachladnuté, či u neho vypukne nádcha, kašeľ, a tak nebude môcť chodiť medzi ostatné deti. Je pritom ľahké nádche predchádzať, a ak už ju dieťa aj dostane, rýchlo ju vyliečiť. Ako na to? Postačí vám jednoduchý inhalátor, ktorý sú schopní znášať nielen dospelí, ale aj deti. Pomôcť vie už o pár dní.

Prečo a ako inhalovať?

Je skvelé, že aj inhalovanie, tak ako všetky možné iné činnosti, sa posunulo za posledné desaťročie veľmi dopredu. Je príjemné, tiché. Skvelý je napríklad inhalátor PHILIPS Innospire Go. Prekvapí vás milo svojou tichosťou, rýchlosťou, netrčia z neho žiadne káble ani hadičky. Dokáže ho rýchlo a bez obáv poskladať aj starý rodič, otecko či väčšie dieťa.

A prečo inhalovať? Inahalácia sa radí k najúčinnejším a najefektívnejším, ale aj najrýchlejším spôsobom, ako dieťaťu pomôcť od nádchy, kašľa i zmierniť chronické ochorenie. Rovnako tak môžeme inhalovať preventívne na čistenie slizníc a odstraňovanie vírusov alebo baktérií, ktoré sa v tele rady usadzujú.

Na inhaláciu sa hodí zdravá, známa Vincentka z Luhačovíc, lieky predpísané lekárom, alebo sterilný fyzický roztok chloridu sodného. Lieky sa vstrebávajú hneď v dýchacích cestách, a tak nehrozí poškodenie črevnej mikroflóry. Deti nespoznajú ani nepríjemnú bolesť bruška, ktorú niekedy prežívajú pri klasickom podaní liekov.

Udržiavať ho je hračka. Stačí opláchnuť pod tečúcou vodou hlavicu a potom ju vyvariť alebo použiť sterilizátor. Na pomoc vám môže prísť parný sterilizátor Philips Avent, do ktorého sa zmestia detské fľaštičky, cumlíky aj ďalšie drobné predmety, ktoré chcete dokonale vyčistiť.

Dôležitá rehabilitácia po inhalácii

Inhalovanie hlieny riedi a pomáha ich odstrániť. Ako ich odchod urýchliť? Skúste naviesť dieťa, nech fúka slamkou do pohára s vodou, alebo kúpte špeciálne určené pomôcky na správne vykašliavanie, ako je Threshold PEP pre väčšie deti, Flow-Ball alebo Shaker (O-PEP) pre menšie deti.

S inhalátorom sa vám bude žiť lepšie.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img