Sobota, 18 března, 2023

Kolagén, skvelý pomocník pre krásu, pohybový aparát aj imunitný a nervový systém

Prajte si vyzerať čo najdlhšie zachovalo, teda s minimom vrások, sviežou pokožkou, jasným vzhľadom, krásnou hrivou, pevnými nechtami aj vo vyššom veku? Pritom si môcť bez problémov poskočiť, vybehnúť schody alebo urobiť pár drepov k malému vnúčikovi? Tak to začnite užívať kolagén. Ideálne už okolo 30 rokov veku.

Prečo práve kolagén?

Kolagén je neoddeliteľnou súčasťou našej pokožky, nájdeme ho v chrupavkách kĺbov. Ide o takú lepiacu hmotu tela živých organizmov, ktorá drží telo pekne pohromade. Kolagén je totiž základnou stavebnou bielkovinou, ktorá je nerozpustná vo vode. Spája bunky tkanív, kostí a šliach.

Má vplyv na funkčný pohybový aparát, vzhľad pokožky, ale aj na vzhľad a zdravie vlasov alebo nechtov. Často sa zabúda na to, že rolu hrá aj pri funkčnom a silnom imunitnom systéme alebo nervovom systéme.

Keď klesá tvorba kolagénu

Naše telo si samo kolagén tvorí. Jeho tvorba sa ale začne spomaľovať už okolo 25 rokov. Postupne klesá a okolo 45 rokov už telo kolagén takmer nevyrába. Kolagén, ktorý vyprodukuje, nie je zďaleka tak kvalitný, ako býval. Chýba mu pevnosť, flexibilita, je značne chatrný.

Okrem veku má na zníženie tvorby kolagénu vplyv aj stres, nadmerné vystavovanie sa UV žiareniu, nedostatočná fyzická aktivita, strava, v ktorej chýbajú vitamíny A, C, E, železo a vápnik, nedostatok pobytu vonku, malá regenerácia po fyzickom cvičení alebo cvičení vedúce ku zranenie.

S vekom sa tiež znižuje hustota kostí a môže dôjsť k ich odvápňovaniu. To postihuje najmä ženy v menopauze. Správne zvolený kolagén je správnym krokom k predchádzaniu všetkých uvedených rizík.

Naše telo dobre spracováva a vstrebáva hovädzí kolagén s pridaným vitamínom C, ktorý vstrebávanie umocňuje. Práve taký kolagén nájdete na eliteq.sk. Ide o hydrolyzovaný kolagén s názvom Cartylis. Pozrite sa na eliteq.sk a nájdete viac informácií k tomuto vysoko kvalitnému kolagénu.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img