Neděle, 28 května, 2023

Päť tipov, ako udržať deti v škôlke alebo škole

Aj keď školy a škôlky fungujú, tak väčšina detí v nich veľa času netrávi. Stačí im totiž pár dní v kolektíve a ochorie. Chrípku strieda prechladnutie alebo angína. Počas mesiacov, keď boli doma a nosili rúšky, sa oslabila ich prirodzená obranyschopnosť a teraz im stačí málo. Toto by ste mali urobiť, aby ste ich imunitu opäť naštartovali a vaše ratolesti trávili viac času v lavici ako v posteli.

Dbajte na umývanie rúk
Bez dodržiavania základných hygienických pravidiel sa úspech nedostaví. Dohliadnite na to, aby si vaše deti poctivo umývali ruky ihneď po príchode domov, po použití toalety, pred jedlom a samozrejme pri akomkoľvek zašpinení. Opakujte im to tak dlho, pokiaľ si túto činnosť nezautomatizujú.
„Nadopujte“ je vitamíny
Základnými vitamínmi, ktoré by ste mali deťom naordinovať, sú céčko a déčko. Práve vitamín D je pre správne fungovanie imunitného systému nenahraditeľný. Pokiaľ bude vášmu potomkovi dlhodobo chýbať, prejaví sa to tým, že bude oveľa náchylnejší k respiračným vírusovým infekciám. Navyše déčko je dôležité u detí pre správny rast a vývoj kostí i zubov. Preto by ste im ho mali pravidelne dávať. Vhodný je napríklad doplnok stravy Naturevia Vitamín D3-Efekt kids, ktorý má podobu cmúľacích pastiliek s pomarančovou príchuťou. Postačí len jedna pastilka denne a budú mať zaistenú potrebnú dávku supervitamínu.
Nezabúdajte na probiotiká
Avšak samotné vitamíny na opätovné vybudovanie silnej prirodzenej obranyschopnosti stačiť nebudú. Myslieť totiž musíte aj na ich zažívanie. Práve črevá av nich sídliace mikróbiom sú totiž najdôležitejšími orgánmi imunity. Na to, aby boli vo forme a dokázali čeliť každodennému náporu, vám najlepšie pomôžu probiotiká. K dostaniu sú aj špeciálne prípravky pre deti. Pre malé žiačky sú určené Naturevia Laktobacílky, ktoré majú podobu cmúľacích pastiliek s ovocnou príchuťou, takže vašim ratolestiam zachutia a nemusíte riešiť, ako ich do nich „dostanete“.
„Vyžeňte“ ich na čerstvý vzduch
Ďalšia rada je možno jednoduchá, ale osvedčená. Namiesto toho, aby deti trávili čas zatvorené doma pri počítači, vezmite ich na výlet, ihrisko či aspoň prechádzku. Práve pohyb na čerstvom vzduchu im prospeje a taktiež budú môcť voľne dýchať bez akéhokoľvek obmedzenia v podobe rúšok či respirátorov.

Vyhýbajte sa miestam s veľkou koncentráciou ľudí
Pokiaľ je to len trochu možné, vyhýbajte sa miestam, kde je veľa ľudí. Zvlášť obchodné centrá začínajú pred blížiacimi sa Vianocami praskať vo švíkoch. Keď už tam musíte, zdržte sa tam čo najkratšiu dobu. To sa týka aj detí a pokiaľ ich nemusíte brať so sebou, nechajte ich doma. V tomto prípade totiž platí pravidlo, čím viac ľudí, tým väčšia je šanca, že niekto z nich bude infekčný a choroba rozšíri. Preto buďte opatrní, ale aj ohľaduplní. Pokiaľ vám či vašim deťom nie je dobre, zostaňte doma a obráťte sa na svojho lekára. Nechoďte do práce a deti neposielajte do školy či škôlky, inak sa z bludného kruhu nedostanete.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img