Pondělí, 16 září, 2024

Nakupovanie v second-handoch: tipy a triky

Udržateľnosť a znižovanie dopadu na životné prostredie – to sú nesmierne dôležité témy, ktoré posledné roky rezonujú v spoločnosti. Veľa ľudí sa snaží o zmenu k lepšiemu a to sa priamo dotýka aj našich nákupných návykov. Čoraz viac z nás preto začína nakupovať „z druhej ruky” – v second-handoch, na blších trhoch, alebo v online bazároch. Pre tých, ktorí sú v lovení v second-handoch noví, môže byť nekonečné prechádzanie regálov spočiatku zahlcujúce. Ako sa v tom vyznať a čo určite z druhej ruky nekupovať? Prevedieme vás lovom v second-handoch krok za krokom. 

ZDROJ: www.pexels.com

Second-hand: ako na to krok za krokom

Málo čo dokáže pri nákupoch potešiť viac, ako unikátny second-hand nález. Či už je to dizajnérska kabelka, za ktorú by ste pred pár rokmi v butiku obetovali štyri mesačné nájmy, alebo bláznivý kúsok, aký vo vašom okolí určite nikto nemá – nákupy v sekáčoch vedia byť nesmierne vzrušujúce. Nie každý lov sa však vydarí. Skúste dodržiavať tieto tipy a triky, aby bol každý váš nákup prinajmenšom príjemný.

  1. Plánujte

Predtým, než sa vyberiete do sekáča, premyslite si, čo potrebujete alebo chcete kúpiť. Potrebujete nový outfit na pracovný pohovor alebo špeciálnu príležitosť? Hľadáte vintage kuchynský riad? Mať plán vám pomôže sústrediť sa pri hľadaní a ušetríte čas.

  1. Nekupujte všetko

To, že je niečo lacné neznamená to, že by ste si to mali kúpiť. Stanovte si rozpočet. Vyhnite sa nákupu vecí, ktoré nepotrebujete alebo nevyužijete. Nie všetko sa oplatí nakupovať z druhej ruky. A ak už kupujete nové veci, hľadajte výhodné spôsoby nákupu. Jedným z nich je napríklad takzvaný cashback. Cashback portály, akým je napríklad cashback Tipli vám vráti percentá z vašej útraty naspäť. Tie potom môžete využiť pri ďalších nákupoch. 

  1. Skontrolujte kvalitu

Keď si prezeráte potencionálny úlovok, skontrolujte známky opotrebovania, škvrny a diery. Nebojte sa vyskúšať oblečenie alebo otestovať elektroniku, aby ste sa uistili, že funguje správne. Pri elektronike je niekedy lepšie neriskovať a kúpiť nový spotrebič so záručnou dobou. Okay elektro ponúka Okay zľavový kupón, ktorý sa dá získať na cashbacku Tipli sk. S Okay zľavovým kupónom tak niekedy nakúpite elektroniku lacnejšie, ako na blšáku. 

  1. Myslite originálne

Bazáry a second-handy sú skvelým miestom, kde nájdete unikáty, ktoré by ste v bežných obchodoch nenašli. Majte otvorenú myseľ a premýšľajte kreatívne. Vintage šaty môžu byť použité napríklad aj ako obrus. A naopak!

  1. Kombinujte

Nebojte sa kombinovať nové a staré. Retro šaty zo sekáču doplňte napríklad trendy slnečnými okuliarmi, alebo novými topánkami. Tu vám opäť pomôže cashback. Zalando zľavový kód vám nákupy výrazne finančne odľahčí a navyše Zalando vrátenie tovaru vám zaručí, že ak kúsok nesadne, dostanete svoje peniaze naspäť. 

Toto v second-handoch nekupujte

Pokiaľ ide o nákupy v second-handoch a bazároch, existujú určité položky, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Aj keď sú nákupy z druhej ruky skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze a znížiť množstvo odpadu, je dôležité myslieť na to, čo si prinesiete k sebe domov. Tu je niekoľko vecí, ktorým sa radšej oblúkom vyhnite

  1. Matrace a posteľná bielizeň

Matrace a posteľná bielizeň môžu byť živnou pôdou pre ploštice a iné nežiaduce potvorky. Najlepšie je vyhnúť sa nákupu týchto vecí z druhej ruky, aby ste predišli možným zdravotným rizikám. Existuje množstvo možností, ako výhodne nakúpiť matrace, alebo postele. Vyskúšajte napríklad Okay nábytok a to, čo ste ušetrili nákupmi z druhej ruky môžete investovať do nového kvalitného matraca.  

  1. Autosedačky a prilby

Bezpečnosť by mala byť vždy najvyššou prioritou a nákup autosedačiek alebo prilieb z druhej ruky sa neodporúča. Tieto predmety môžu byť opotrebované, čo by mohlo ohroziť ich účinnosť pri ochrane vás alebo vašich detí.

  1. Topánky

Hoci je lákavé uloviť pár značkových topánok za zlomok ich maloobchodnej ceny – topánky môžu byť živnou pôdou pre baktérie a plesne. Nehovoriac o tom, že použité topánky majú často opotrebovanú podrážku a už neponúkajú oporu, ktorú vaše nohy potrebujú. Nové topánky navyše skvelo aktualizujú vás retro outfit. Prezrite si napríklad obľúbené Zalando

  1. Spodná bielizeň a plavky

Môže sa to zdať samozrejmosťou, ale stojí za zmienku, že spodné prádlo a plavky nie sú určené na zdieľanie alebo nosenie po iných ľuďoch. Z hygienických dôvodov je najlepšie vyhnúť sa nákupu týchto vecí z druhej ruky.

  1. Rozbité alebo poškodené položky

Ak je už položka rozbitá alebo poškodená, je pravdepodobné, že nevydrží dlho a nakoniec to budú vyhodené peniaze. Nech je daný kúsok akokoľvek dobrý dizajnový úlovok, poškodené položky odporúčame nechať tam, kde sú. 

Nakupovanie z druhej ruky je zábavným a cenovo dostupným spôsobom, ako nájsť jedinečné a kvalitné kúsky. Keď budete vedieť, čo hľadať a čomu sa vyhnúť, môžete čo najlepšie využiť svoje second-handové skúsenosti a odovzdať ich ďalej. Prajeme šťastný lov!

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img