Sobota, 18 března, 2023

Útulné osvetlenie: lepšie bývanie takmer zadarmo

V dnešnom svete sme dennodenne obklopení technológiami, neustálym ruchom a záplavou informácii. Nie je preto žiadnym prekvapením, že ľudia začínajú intenzívnejšie túžiť po priestore, kde by mohli vypnúť a relaxovať. Predstavy o takomto priestore väčšinou spĺňa útulné a pekné bývanie, ako bezpečný úkryt od rušného vonkajšieho sveta. A samozrejme, ak má byť tento priestor naozaj príjemný, je potreba ho najskôr náležite zútulniť. Ako to ale dosiahnuť rýchlo, jednoducho a pokiaľ možno čo najlacnejšie? Jednou z možností je útulné osvetlenie. Je to jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako urobiť váš obytný priestor pohodlnejším. Lepšie bývanie a správne zvolený bytový dizajn môže mať veľký vplyv na vašu duševnú pohodu

Útulné osvetlenie: čo to je?

Najprv sa pozrime na to, čo je to útulné osvetlenie. Útulné osvetlenie je použitie mäkkého, teplého svetla na vytvorenie pohodlného a relaxačného prostredia. Je to opak tvrdého a jasného stropného osvetlenia, na ktoré sme zvyknutí na pracoviskách alebo vo verejných priestoroch. Útulné osvetlenie sa zvyčajne dosahuje použitím žiaroviek alebo lámp s nižším príkonom a použitím rozptýleného alebo nepriameho svetla. A samozrejme – nesmú chýbať sviečky.

Útulné osvetlenie pritom nie je finančne náročné. Existuje mnoho spôsobov, ako porovnať ceny a možnosti osvetlenia a vybrať tú najlacnejšiu dostupnú možnosť. Vyskúšajte napríklad portály, na ktorých nájdete akčné letáky predajní elektroniky a nábytku pod jednou strechou. Získate tak lepší prehľad, čo slovenský trh ponúka a čo je momentálne v akcii. Jedným z takýchto portálov je www.Kaufino.com.  

ZDROJ: www.pexels.com

Lepšie bývanie a útulné osvetlenie pre lepší život

Ako teda môže útulné osvetlenie a šikovný dizajn interiéru zlepšiť váš život? Jednak vám môže pomôcť lepšie spať. Modré svetlo vyžarované elektronickými zariadeniami môže narúšať naše prirodzené spánkové cykly. Štúdie ukázali, že vystavenie modrému svetlu sťažuje zaspávanie a zotrvanie v spánku. Útulné osvetlenie môže na druhej strane pomôcť vytvoriť príjemnejšie a upokojujúce prostredie, vďaka čomu budete efektívnejšie oddychovať a lepšie zaspávať

Útulné osvetlenie môže tiež pomôcť znížiť stres a úzkosť. Jasné svetlá sôsobujú pocity naliehavosti alebo stresu. Mäkké, teplé osvetlenie, na druhej strane, vám pomôže uvoľniť sa a cítiť sa pohodlnejšie. Toto je obzvlášť dôležité v priestore, kde trávite veľa času, ako je napríklad vaša obývačka alebo spálňa.

Útulné osvetlenie: ako na to? 

Ako však dosiahnuť útulné osvetlenie vo svojom vlastnom dome, alebo byte čo najjednoduchšie a pokiaľ možno, čo najlacnejšie? Interiérový dizajn pozná niekoľko jednoduchých krokov, ktoré môžete podniknúť. Najprv skontrolujte vaše žiarovky. Hľadajte žiarovky s nižším príkonom alebo žiarovky s označením „teplá biela“ alebo „mäkká biela“. Tieto žiarovky vyžarujú svetlo v žltom tóne, ktoré je príjemnejšie než svetlo s modrým odtieňom štandardných žiaroviek. Na vytvorenie jemnejšieho, nepriameho svetla môžete použiť aj lampy s tienidlami alebo difúzormi. Príjemné a úsporné žiarovky s nižším príkonom ponúka napríklad Kinekus leták. V aktuálnom online Kinekus letáku tiež nájdete rôzne typy osvetlenia s rôznymi možnosťami inštalácie. Predajne Kinekus, ako napríklad Kinekus Púchov, sú rozmiestnené po celom Slovensku.

Nakoniec zvážte umiestnenie vašich svetiel. Namiesto spoliehania sa na jedno stropné svetlo použite viacero svetelných zdrojov na vytvorenie vrstveného, útulného vzhľadu. Stolové lampy, stojacie lampy a reťazové „vianočné” led svetielka môžu nápomocné pri vytváraní teplej a príjemnej atmosféry.

Sviečky: čo áno a čo nie

Ďalšou možnosťou pre pekné bývanie a útulné osvetlenie je použitie sviečok. Sviečky sú klasickým spôsobom, ako dodať teplo a pohodlie akémukoľvek priestoru a prichádzajú vo všetkých tvaroch, veľkostiach a vôňach a často sa dajú nakúpiť nesmierne výhodne. Pestrú ponuku sviečok a iných dekoratívnych predmetov nájdete napríklad v TEDi letáku. TEDi leták nájdete jednoducho online. Uistite sa však, že sviečky používate bezpečne – nikdy nenechávajte zapálenú sviečku bez dozoru a držte ich mimo dosahu horľavých predmetov.

Dôležitý je tiež vosk, z ktorého je sviečka vyrobená. Pre dizajn interiéru sa v posledných rokoch využívajú viac sviečky z prírodných voskov, ktoré neprodukujú škodlivé chemikálie, ako je sójový, alebo palmový vosk. Takéto sviečky si môžete vyrobiť aj doma.

Útulné osvetlenie je cenovo dostupný a efektívny spôsob, ako zlepšiť svoj životný priestor a kvalitu života. Útulné a lepšie bývanie pomáha znížiť stres a vylepšuje spánok. Takže keď budete nabudúce chcieť vylepšiť svoj interiérový dizajn, zvážte pridanie útulného osvetlenia – vaša myseľ a telo sa vám poďakujú.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img