Neděle, 4 června, 2023

Ako vybrať žalúzie

Vybrať si vhodné žalúzie môže byť v súčasnej dobe aj pomerne náročné. Nájsť spomedzi množstva typov žalúzií tie, ktoré vám budú vyhovovať nemusí byť také ľahké ako sa zdá. Aj keď je hlavnou úlohou žalúzií tienenie môžete si vyberať aj z estetického hľadiska a aj podľa materiálov, z ktorých sú lamely zhotovené. V bohatej ponuke žalúzií si istotne vyberiete tie, ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Vonkajšie žalúzie

S vonkajšími žalúziami sa stretnete najčastejšie v rodinných domoch ale môžete po nich siahnuť aj keď bývate v byte. Vonkajšie žalúzie majú množstvo výhod o ktorých ste možno ani netušili.

  • Udržia chlad v miestnosti – v letných horúčavách zabránia prehrievaniu skla a následnému vyhrievaniu miestnosti.
  • Čisté okná – prach z ulice, dážď, sneh, búrka,… to všetko vie okná poriadne zašpiniť. Ak ale máte vonkajšie žalúzie môžete ich zatiahnuť a zabránite tak znečisteniu okna.

Vnútorné žalúzie

Najčastejší a aj najobľúbenejší typ žalúzií. Pri vnútorných žalúziách si môžete vybrať medzi horizontálnymi a vertikálnymi žalúziami. Rozdiel medzi nimi nie je len v uložení lamiel.

  • Horizontálne – sú ideálnou voľbou do akéhokoľvek interiéru. Keďže si môžete vybrať z množstva farieb môžete ich zladiť s interiérom. Sú vhodné na veľké aj menšie okná, strešné a aj vyklápacie.
  • Vertikálne – ak hľadáte vhodné tienenie na francúzske okná alebo okná väčších rozmerov obzrite sa po vertikálnych žalúziách. Nie len že na veľkých oknách vyzerajú lepšie ako horizontálne ale dodávajú miestnosti aj nádych elegancie a útulnosti. Okrem tienenia sú aj výbornou dekoráciou. Pri výbere vertikálnych žalúzií sa zamerajte na typ a farbu textílie a aj šírku lamiel.

Materiál

Ohľadom materiálu si môžete vybrať spomedzi žalúzií, ktoré majú lamely zhotovené z

  • Textil – na dotyk príjemný materiál, ktorý pôsobí útulne (len pri vertikálnych žalúziách)
  • Prírodný materiál – z prírodného materiálu môžete mať vertikálne (prírodná látka) a aj horizontálne žalúzie (bambus, drevo)
  • Plast – plastové lamely nájdete pri oboch typoch žalúzií. Pravdou ale je, že sa viac hodia do horizontálnych.
  • Hliník – trvácny materiál, ktorý odoláva teplotám a aj slnečnému žiareniu. Hliníkové lamely nájdete len pri horizontálnych žalúziách.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img