Neděle, 4 června, 2023

Podlahové vykurovanie

Podlahové kúrenie prichádza v niekoľkých formách, z ktorých každá má iné výhody. Elektrické podlahové kúrenie a vodné podlahové kúrenie ponúkajú luxusný štýlový bod s pridanou hodnotou pre váš domov. To by mohlo zatraktívniť váš domov pre potenciálnych kupcov alebo nájomcov a urobiť váš život pohodlnejším. Už žiadne chladné zimné rána, kedy vaše nohy bude chladiť studená podlahová krytina alebo obkladačky v kuchyni či v kúpeľni. Skoncovať môžete aj s radiátormi, ktoré narúšajú interiérový štýl domova. Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o podlahovom kúrení nižšie, skôr ako sa preň rozhodnete.

Ako funguje podlahové kúrenie?

Pri podlahovom vykurovaní vaša podlaha funguje ako radiátor.  Vykuruje miestnosť od základu pomocou série rúr (teplovodné podlahové kúrenie) alebo káblov (elektrické podlahové kúrenie) zabudovaných v podlahe.

Cena

Teplovodné podlahové kúrenie je skutočne efektívne – približne o 25 % účinnejšie ako radiátory v spojení s moderným kondenzačným kotlom a až o 40 % účinnejšie pri prevádzke s tepelným čerpadlom. Z tohto dôvodu sú prevádzkové náklady často nižšie ako pri tradičnom radiátorovom systéme.

Ktoré miestnosti by mali mať podlahové kúrenie?

Je dobré nainštalovať elektrické podlahové kúrenie v malom priestore, akým je napríklad kúpeľňa. Už vás nebudú pod nohami hriať len kúpeľňové koberce a pri položení nohy na studené kachličky, vám chrbtom neprejde mráz. Ak sa rozhodnete pre systém podlahového vykurovania celého domu, do každej miestnosti budú viesť samostatné potrubia. To vám umožňuje kontrolovať, kedy sa tieto miestnosti alebo „zóny“ vykurujú a ako dlho, čím sa zabráni tomu, aby ste museli vykurovať neobývané priestory.

Je môj dom vhodný na podlahové kúrenie?

Bez ohľadu na vek, veľkosť alebo konštrukciu vašej nehnuteľnosti, je pravdepodobné, že je vhodná na podlahové kúrenie. Či už staviate prístavbu, novostavbu alebo renovujete svoj existujúci dom, podlahové vykurovanie sa môže do neho  perfektne hodiť. Môžete ho inštalovať pod drevenú podlahu, parkety alebo linoleum. Prakticky na akýkoľvek druhy podlahy.

Podlahové vykurovanie je čoraz populárnejšou možnosťou, ktorá poskytuje energeticky efektívnu alternatívu k tradičným radiátorovým systémom.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img