Úterý, 21 března, 2023

Posilnite obranný štít svojej imunity pred jesennou vlnou viróz

Koronavírus nezmizol. Skôr naopak, čísla nakazených opäť rastú. Vo veľkom sa šíri nádcha a pribúda prechladnutých. K tomu všetkému klope na dvere pozimná vlna chrípky. Je tak najvyšší čas posilniť svoju obranyschopnosť. Počas tohtoročnej jesene bude čeliť poriadnemu náporu. Ak chcete zostať fit, potom nezabúdajte na vitamíny a minerály. Pomoc nájdete aj v prírode.

Supervitamín a tie ďalšie

Základom úspešného boja je rozhodne dostatočný prísun vitamínov a minerálov. K ňom najdôležitejším vitamínom patrí céčko a déčko. Oba tieto vitamíny sú nevyhnutné pre život a majú v tele mnoho dôležitých funkcií. Pokiaľ ide iba o ich dopady na imunitu, potom sa ich nedostatok najčastejšie prejavuje zvýšenou chorobnosťou a únavou. To, že nejde iba o dohady ale fakt, preukázali vedci zo Sussexskej univerzity. Podľa údajov z ich výskumu sa vystavujete trikrát až štyrikrát väčšiemu riziku, že chytíte respiračné ochorenie, chrípku či covid, ak vám vitamín D dlhodobo chýba. Z toho dôvodu by ste na tento supervitamín mali myslieť a pravidelne ho užívať. Čo sa týka minerálov, potom je úplne zásadný zinok, ktorý podporuje tvorbu, množenie a aktiváciu imunitných buniek.

Šípok, rakytník a echinacea

Rovnako tak je to s céčkom. To obsahuje celý rad plodov. K najznámejším patria citrusy. Avšak ešte o niečo bohatšie naň sú šípky a rakytník, aj preto sú extrakty z týchto oranžovočervených plodov v posledných rokoch takým hitom. Prírodný vitamín C z týchto plodov je pre organizmus vysoko vstrebateľný a využiteľný. Vysokej obľube sa teší aj echinacea. Tá síce vitamín C neobsahuje, ale môže ponúknuť iné zdraviu prospešné látky, ktoré prispievajú k udržaniu zdravia horných dýchacích ciest, čo je v dobe respiračných ochorení naozaj dôležité.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img