Neděle, 4 června, 2023

Hlavné rysy Nietzscheho filozofie

Nemeckí filozofi boli veľkí myslitelia, ktorí boli autormi celého radu nových poňatí a často udávali smerovanie aktuálnych trendov.

Friedrich Nietzsche je považovaný za jedného z najvýznamnejších nemeckých filozofov novoveku, čo sa mu podarilo jednak veľmi nevšedným prístupom k chápaniu poznania, ktoré šlo proti všetkým aktuálnym prúdom, a tiež jeho nie príliš podloženou nadväznosťou na neskoršie nacistické hnutie. 

Hlavné rysy Nietzscheho filozofie spočívali vo vnímaní individuality a pravdy. Zatiaľ čo súčasná filozofia osvietenstva bola zameraná predovšetkým na schopnosť poznania prostredníctvom rôznych metód a hľadania absolútnej pravdy, Nietzsche tvrdil, že neexistuje ani poznanie, ani žiadna objektívna pravda, iba uhol pohľadu, ktorý je skreslený a nemožno ho teda považovať za všeobecne platný.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img