Neděle, 4 června, 2023

Terasové podložky aj rektifikačné terče pomôžu pri stavbe terasy

Máte záujem postaviť si drevenú terasu, aby ste si mohli užívať viac chvíľ vonku so svojou rodinou či priateľmi? Pokiaľ máte pri dome priestor, je to skvelý nápad. Aby ste terasu realizovali svojpomocne, nemusíte byť vyučený tesár. Stačí byť bežne zručný alebo si k ruke prizvať kamaráta, brata alebo šikovného suseda, kúpiť si správne drevené dosky a príslušenstvo a pustiť sa do diela.

Materiál podľa vašich predstáv

Najskôr si rozmyslite, z akého materiálu má vaša terasa byť. K najobľúbenejším patria drevené terasy, ktoré môžu mať mnoho podôb, záleží len na vašej fantázii a vkuse. Potom stačí zaobstarať si terasové dosky v dostatočnom množstve, trámy, trámiky a príslušenstvo, a začať stavať. Chýbať vám nesmie ani kvalitné náradie.

Drevo je materiálom, ktorý sa výborne hodí k akémukoľvek typu nehnuteľnosti. Je ale potrebné ho ošetriť náterom, aby bolo chránené pred poveternostnými vplyvmi. Alebo môžete zvoliť WPC dosky na terasu, ktoré sú takmer bezúdržbové. Vyzerajú ako drevené. Tie, ktoré zoženiete v e-shope Gardina, sú z jednej strany hladké a z druhej vrúbkované. Vďaka vrúbkom nebude podlaha kĺzať ani v zime. Hodia sa aj na použitie okolo bazéna.

Dômyselné rektifikačné terče

Pokiaľ nie je povrch, na ktorý chcete terasu postaviť 100% rovný, môžete použiť terasové rektifikačné terče. Podložíte tak celú terasu, alebo len jej časť. Ak je sklon iba mierny, je dobré siahnuť po granulátových podložkách pod hranoly. Sú cenovo dostupnejšie a svoju funkciu plnia rovnako dobre, ako tie rektifikačné.

V prípade, že je rozdiel sklonu väčší, je rektifikačný terč výborný pomocník. Voliť môžete z niekoľkých veľkostí. Bez problémov vyberiete ideálny druh presne vašej terase na mieru. Rektifikačné terče významne predĺžia životnosť terasy. Vytvárajú aj priestor medzi podkladom a drevenými hranolmi, dovoľujú odtok vody, vetranie terasy a celkovo chránia drevo pred vlhkosťou.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img