Neděle, 4 června, 2023

Nevyhýbajte sa vani. Kúpeľ má liečebné účinky na naše telo

Kúpeľ už odpradávna patrí medzi očisťujúce rituály, preto je súčasťou každého kvalitného wellness balíčka. Čas strávený vo vani nám prináša nielen pokoj a relaxáciu, ale hlavne blahodárne účinky na naše telo. Pozrite sa, prečo je správny kúpeľ dobrý pre vaše telo i dušu.

Proti prechladnutiu alebo na prehriatiu celého tela
Kúpeľ do 40 stupňov Celzia spôsobuje zdravé prekrvenie celého tela. Ak sú cievy zúžené chladom a pritom ich poriadne prehrejte teplom kúpeľom, cievy sa rozšíria a krv sa môže dostať po celom tele. Studenými rukami a nohami sa môžete rozlúčiť. Zdravé prekrvenie navyše prečistí telo od baktérií, zabraňuje jej ďalším usadzovaním a podporuje obranyschopnosť organizmu.
Pokiaľ nejde o prechladnutie, ale ste skutočne chorí, potom sa najskôr poraďte so svojím lekárom o správnom postupe liečenia. Avšak pri prechladnutí môžete staviť práve na teplý kúpeľ. Pridajte výťažky z eukalyptu a čerstvé ihličie z borovíc a jedlí. Aromatická vôňa dokáže uvoľniť dýchacie cesty a pomáha pri vykašliavaní.
Keďže je organizmus počas choroby už aj tak oslabený, rozhodne sa neodporúča zostať vo vani dlho. Optimálna doba je približne 20 minút, aby ste organizmus naopak ešte viac nepreťažili ako naopak. Po kúpeli sa ešte zabaľte do deky alebo županu av kľude odpočívajte, aby sa telo stihlo regenerovať a zvyknúť si na izbovú teplotu.
Pomáha utlmiť bolesti svalov a kĺbov
Horúci kúpeľ má aj veľmi pozitívne účinky proti bolestiam svalov a kĺbov. Teplá voda dokáže stíšiť bolesť, uvoľniť svalové napätie a regenerovať kĺby aj svaly. V tomto prípade si tiež môžete pomôcť dary prírody.
Skúste svoju vlastnú liečivú soľnú kúpeľ. Kúpte si kvalitnú hrubozrnnú soľ z Mŕtveho mora alebo himalájsku soľ. Tieto soli majú liečivé vlastnosti ako na dýchacie cesty, tak na kĺby a kožné problémy. Kúpeľ môžete ozvláštniť ešte o prírodné antioxidanty – škorica a klinčeky.
Pre kvalitný spánok
V dnešnej dobe už mnoho ľudí trpí na nekvalitný spánok. Príčinou je neustály zhon a stres, ktoré nám život prináša. Teplý kúpeľ je ideálny spôsob, ako zo seba zhodiť všetko napätie a uvoľniť sa. Len tak môžete dosiahnuť kvalitný spánok bez častého prebúdzania. K týmto žiaducim efektom nám navyše dopomôže levanduľa. Môžete použiť ako levanduľový olej, tak priamo sušenú levanduľu. Má mnoho blahodarných účinkov, ale medzi tie najväčšie patrí upokojenie, uvoľnenie a podpora spánku.

Pre krásu a mladosť
Horúci kúpeľ otvára póry na pleti, odvádza všetky nežiaduce látky a jemne prekrví pokožku. Naparovaním sa navyše hydratuje celé telo a zamedzuje vzniku ďalších vrások. Odporúčame dať do teplého kúpeľa váš obľúbený olejček. Tým dosiahnete zamatovo hebkú pokožku po celý nasledujúci deň.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img