Neděle, 28 května, 2023

Najčastejšie chyby pri starostlivosti o vlasy

Starostlivosť o vlasy je dôležitá pre udržanie ich zdravia a atraktívneho vzhľadu. Správna starostlivosť si vyžaduje predovšetkým pravidelnosť a výber správnych produktov. Bežné ženy však nie sú odborníčky na vlasovú starostlivosť a tak sa môže stať, že niektoré veci nerobia úplne správne. Aké sú najčastejšie chyby pri starostlivosti o vlasy? Ako sa ich zbaviť?

Staráte sa o Vašu pokožku hlavy?

Medzi základné chyby pri starostlivosti o vlasy patrí zanedbávanie starostlivosti o vlasovú pokožku. Vlasová pokožka pritom predstavuje podklad, ktorý priamo vplýva aj na kvalitu vašich vlasov. Starostlivosť o vlasovú pokožku môže predstavovať pravidelná masáž a používanie rôznych produktov na jej ošetrenie. Masáž prekrvuje pokožku a môže pomôcť s rýchlejším rastom vlasov, či obmedziť vznik lupín.

Naopak existujú postupy, ktoré pokožku hlavy nadmerne zaťažujú. Ide predovšetkým o spanie s mokrými vlasmi, či používanie nevhodných, dráždivých produktov. Takáto zlá starostlivosť sa často vznikom lupín, svrbením, častým mastením vlasov a podobne. Ak ste aj Vy doteraz zanedbávali starostlivosť o pokožku hlavy, doprajte si príjemnú masáž a uvidíte, že ide nielen o potrebný krok, ale aj nesmierne relaxačnú kúru.

Nevhodný výber vlasovej kozmetiky

Ďalším častým problémom v rámci starostlivosti o vlasy býva výber nevhodnej kozmetiky. Kozmetiku treba vyberať podľa typu vašich vlasov – iné zloženie majú produkty na suché, farbené, či často sa mastiace vlasy. Výberom nesprávnej kozmetiky môžete urobiť viac škody ako úžitku a samotnú starostlivosť a úpravu vlasov si ešte sťažiť.

Medzi najlepšie voľby patrí poradiť sa s Vašim kaderníkom, ktorý najlepšie pozná Vaše vlasy a podľa toho si vybrať vlasovú kozmetiku. Výber kvalitného a profesionálneho kaderníka je tiež dôležitý – skvelý vlasový tím nájdete napríklad na www.donnauomo.sk. Rovnako ako kvalitná vlasová kozmetika je dôležité ju aj správne používať. Vyberajte si produkty, ktoré budete vedieť efektívne a prakticky využívať a ušetríte tak množstvo času.

Vytvorte si vlasovú rutinu!

Ak sa chcete zbaviť týchto častých chýb, ktoré sú súčasťou vlasovej starostlivosti mnohých žien – vytvorte si vlasovú rutinu. Prakticky si navrhnite harmonogram Vašej starostlivosti o vlasy, ktorý budete striktne dodržiavať. Zaručíte tak, že vždy budete mať upravené vlasy, o ktoré bude hĺbkovo postarané.

S využitím vlasovej rutiny môžete eliminovať aj ďalšie časté chyby. Napríklad príliš časté umývanie spôsobuje zbavenie mazu z pokožky hlavy, ktorá sa potom prirodzene obnovuje. Tým sa Vám vlasy budú mastiť ešte výraznejšie. Najlepšie je umývať si vlasy 2 až 3 krát do týždňa, pričom je potrebné si dávať pozor na teplotu vody (ideálna je vlažná voda) a na množstvo použitých prípravkov. Správnou umývacou rutinou môžete pozdvihnúť krásu a zdravie Vašich vlasov.

Starostlivosť je dôležitá, pretože napríklad hĺbkovo hydratované vlasy majú menší sklon k lámaniu končekov, či ku krepovateniu. Vlasy tak vyzerajú lepšie a omnoho jednoduchšie sa s nimi dá pracovať. Pre špecifické typy vlasov ako sú napríklad kučeravé vlasy je potrebné rutinu vytvoriť aj s použitím správnych produktov, aby ste vedeli vyzdvihnúť potenciál vašej koruny krásy.


Doprajte si kráľovskú starostlivosť a vyberte si ten najlepší fen na vlasy presne pre Vás.


Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img