Neděle, 19 března, 2023

Prečo sa oplatí navštíviť Turčianske Teplice?

Blahodarné účinky termálnej kúry boli známe už v staroveku, keď ľudia objavili dôležitosť vody ako nevyhnutného prvku pre život človeka a vybudovali prvé civilné objekty v blízkosti morí a riek. Už v Biblii bola voda opísaná ako pôvod vesmíru.

Netrvalo dlho a ľudia objavili prospešné vlastnosti vody, ako sú jej liečivé účinky a účinky na ochranu pred chorobami. Pre svoj význam bola voda vnímaná ako mágia a bola pokladaná za dar božstva. Egypťania a Izraeliti sa ponárali do sakrálnych vôd Nílu a Jordánska, hinduisti do rieky Ganga s cieľom uzdraviť si telo a dušu. V egyptských časoch sa voda používala aj na hygienické a kozmetické účely. Egypťanky používali vodné pary, aby boli krajší, legendárna Kleopatra si robila zábaly s bahnom z Mŕtveho mora, aby si zachovala svoju povestnú krásu. Napriek tomu sa termalizmus zrodil u Grékov. Práve pre liečivé a kozmetické účely vody ľudia tak často navštevujú kúpeľné mestá.

Kúpeľné miesto Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice sa nachádza v Turčianskej kotline v Žilinskom kraji. Obklopujú ho pohoria Veľká Fatra, Malá Fatra, Žiar a Kremnické vrchy. Turčianske Teplice sú obkolesené malebnou prírodou a známe sú najmä vďaka svojím prírodným liečivým prameňom. Toto miesto je ako ideálne na oddych aj vďaka svojim výborným klimatickým podmienkam, ale aj dobrej dopravnej dostupnosti.

Ubytovanie Turčianske Teplice nájdete v rôznych cenových kategóriách od luxusného ubytovania v hoteli Royal Palace, ktorý sa radí medzi tie najluxusnejšie hotely na celom Slovensku vôbec. Pre tých, ktorí nechcú míňať veľa peňazí za ubytovanie, sú vhodné chaty Turčianske Teplice, ktoré ponúkajú ubytovanie v lone malebnej prírody.

Turčianske Teplice patria k najstarším kúpeľným mestám na Slovensku. Liečia sa tu obličkové problémy a problémy s močovým ústrojenstvom a pohybovým ústrojenstvom. Moderné kúpele ponúkajú aj wellness pobyty a celoročne fungujúci SPA&Auquapark s teplotou termálnej vody 38°C. Vďaka vhodnej klíme a krásnej okolitej prírode je miesto hojne navštevované na oddych a regeneráciu. Ponúka množstvo voľnočasových aktivít počas celého roka. Voľný čas môžete stráviť turistikou, cykloturistikou, plávaním či lyžovaním. Nájdete tu však aj bohaté možnosti na kultúrne vyžitie.  


Vhodné outdoorové vybavení na kempování snadno koupíte v Decathlonu nebo na katalogu nakemp.cz


Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img