Úterý, 12 listopadu, 2024

Ako dlho sa bojuje s nepríjemným helicobacter pylori?

Foto: Cat Box on Shutterstock

Helikobacter pylori je špeciálna baktéria, ktorá dokáže prežiť v extrémne kyslom prostredí žalúdka. Táto baktéria sa bežne nachádza v žalúdočnej sliznici. Táto baktéria môže byť hlavným faktorom, ktorý prispieva k rozvoju žalúdočných vredov a gastritídy, zápalu žalúdka. Helicobacter môže rovnako zvyšovať riziko vzniku vredov v žalúdku alebo dvanástniku a niektorých druhov rakoviny žalúdka.

Aké sú príznaky helicobacter pylori?

Mnoho infikovaných ľudí nepociťuje žiadne príznaky. Keď sa však objavia, môžu zahŕňať:

  • Bolesť brucha
  • Nadúvanie a pocit plnosti po jedle
  • Nevoľnosť a zvracanie
  • Strata chuti do jedla
  • Pálenie záhy
  • Strata hmotnosti

Ako prebieha liečba helicobacter pylori?

Liečba zvyčajne zahŕňa kombináciu antibiotík a liekov, ktoré znižujú produkciu žalúdočnej kyseliny a obvykle trvá 10 až 14 dní.

Po ukončení liečby je potrebné vykonať kontrolné testy na potvrdenie jej úspešnosti, pretože baktéria helikobakter môže byť odolná voči antibiotikám. Dĺžka liečby závisí od účinnosti predpísaných liekov a individuálnych faktorov pacienta, ako napríklad odolnosti voči antibiotikám a závažnosti príznakov. Po úspešnom ukončení liečby sa väčšina pacientov cíti lepšie a ich príznaky sa zlepšujú. V niektorých prípadoch sa však príznaky môžu vrátiť a môže byť potrebná opakovaná liečba alebo alternatívna liečba.

Liečbu môžete podporiť úpravou životosprávy, vyhýbaním sa ťažkým jedlám a stresu. Do jedálnička môžete zaradiť aj výživové doplnky ako masticha active, ktoré podporujú zdravie tráviaceho traktu.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img