Neděle, 4 června, 2023

Nie je stromček ako stromček. Spoznajte rozdiely medzi klasickým umelým stromčekom a 3D stromčekom

Padlo u vás doma rozhodnutie, že tohto roku bude stromček umelý? Určite sa nemusíte obávať výsledného efektu. Ak nájdete pekne tvarovaný hustý vianočný stromček, nebude vám prekážať ani to, že nevonia po ihličí. Zvolíte si klasiku alebo dáte prednosť moderným 3D stromčekom?

Stromčeky našich starých mám

Ešte sa pamätáte, ako vyzeral vianočný stromček u vašej starkej? Pravdepodobne ho tvorili umelé vetvičky, ktoré sa do seba napichovali, až kým nevytvorili tvar stromčeka. Vzhľadom na tvar ihličia i tvar a hustotu samotného stromčeka však nemožno hovoriť o vernej kópii ihličnatého stromu. Stromček si hrdo stál na malom stolčeku, pod ktorým ste na Vianoce hľadali darčeky. Viseli na ňom salónky, kolekcie, farebné ozdoby zo skla aj nejaké girlandy. Nemôžeme zabudnúť na farebné sviečky, ktoré dávali priestoru špecifickú atmosféru. Na takéto klasické umelé vianočné stromčeky natrafíte aj v dnešnej dobe, hoci už nevyzerajú tak biedne ako kedysi. Z diaľky mnohé vyzerajú realisticky, keď sa im však lepšie prizrieme, smejeme sa, ako sme sa nechali nachytať. Umelé stromčeky z tradičného PVC materiálu v spracovaní 2D sú cenovo najdostupnejšie, avšak o ich dlhej životnosti a nadčasovosti by sa dalo pochybovať.

3D stromček ako príjemná zmena

Alternatívou ku klasickým umelým vianočným stromčekom3D stromčeky, ktoré predstavujú kombináciu 2D ihličia a 3D ihličia. Zatiaľ čo stred stromčeka a vnútorné a menej viditeľné časti vetvičiek obsahujú klasické nastrihané PVC ihličie, okraje konárikov, ktoré sú nám najviac na očiach, sú vyrábané v špeciálnych formách a zhotovené z polyetylénu, vďaka čomu si odniesli prirodzený vzhľad a dokonca aj pichľavosť. Jediné, čo takémuto ihličiu chýba, je vôňa. 3D vianočné stromčeky sú o niečo drahšie od klasických umelých, no môžete sa spoľahnúť na ich dlhú životnosť a moderný vzhľad dnes aj o desať rokov. Ak takýto stromček (jedľu, borovicu, smrek) zdobí snehový poprašok alebo šišky, pôsobí naozaj realisticky, preto nemusíte mať výčitky svedomia, že ste nesiahli po živom vianočnom stromčeku. Kvalitný umelý 3D stromček môžete vyťahovať z pivnice celé roky a vždy bude vyzerať ako nový.

Hviezda vašich Vianoc – Full 3D stromček

Posledným variantom umelých stromčekov sú full 3D vianočné stromčeky, ktoré sú celé zhotovené z dlhotrvácneho polyetylénu, čím získavajú verné krivky. Kým pri 3D stromčeku sa menej viditeľné časti vyrábali z 2D ihličia, full 3D stromček vás poteší pichľavými ihličkami na celom povrchu. Tu sa nič nemaskuje! Ihličie je krásne oblé, stromček pôsobí čerstvo a sviežo a vás poteší, že vôbec neopadáva a ani z neho nesteká lepkavá živica. Dlhé roky bojujete s alergiou na živé vianočné stromčeky, len ste sa nechceli vzdať ich prirodzeného vzhľadu a vône? Investovaním do full 3D vianočného stromčeka získate elegantný vianočný doplnok na dlhé roky, ktorý sa dokonca môže aj dediť. Má naozaj dlhú životnosť. Podobne realisticky pôsobia aj girlandy tohto typu, ktorými s obľubou dekorujeme rímsy kozuba, zábradlia či vstup do miestnosti. Vianoce sú len raz v roku, doprajte si luxusné dekorácie, ktoré vám ich ešte viac spríjemnia.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img