Pondělí, 20 března, 2023

Zmeňte svoj interiér pomocou tapety

Tapeta zefektívňuje estetiku celého interiéru  a dodáva mu jedinečnú zmes farieb, textúry a hĺbky.  S toľkými úžasnými odtieňmi farieb a vzorov, z ktorých si môžete vybrať, môže byť tapeta skvelou možnosťou, ako dodať vášmu domovu zaujímavý charakter.

Farba

Farba môže vytvoriť náladu v miestnosti. Ak chcete, aby priestor vyzeral väčší a strop vyšší, vyberte si vzory so studenými farebnými podkladmi, ako je zelená, modrá alebo fialová. Jemné studené farby naznačujú pokoj, zatiaľ čo intenzívne studené farby sú svieže a dramatické. Teplé farby – červená, žltá a oranžová – zodpovedajú svojmu menu a v skutočnosti spôsobujú, že sa ľudia cítia teplejšie. Sú obľúbenou voľbou v chladnejších klimatických podmienkach a dobre fungujú aj v miestnostiach orientovaných na sever. Čím intenzívnejšia farba, tým viac vzrušenia dodá miestnosti. Nezabudnite pri výbere farby tapety prihliadať aj na podlahové krytiny v miestnostiach.

Hrajte sa so svetlom

V miestnosti orientovanej na sever, v tmavej chodbe alebo v priestore bez okien hľadajte tapety, ktoré budú odrážať svetlo v miestnosti. V tom vám pomôžu vzory so svetlými farbami a tie s metalickým alebo dúhovým atramentom. Zvážte aj vzory s hladkými povrchmi, ktoré odrážajú maximum svetla. Tmavé farby pohlcujú svetlo, takže steny vyzerajú, že sú k sebe bližšie a miestnosť sa zdá byť menšia. Textúrované povrchy majú tiež tendenciu spôsobiť, že stena bude tmavšia.

Vzory

Miestnosť bez vzoru môže nudiť, zatiaľ čo miestnosť s príliš veľkým množstvom vzorov môže pôsobiť rušivo. Správny vzor na tapete môže premeniť stenu na umelecké dielo. Ak si vyberiete veľký a výrazný vzor na tapete, koberec by mal mať čisté línie, aby konečný dizajn nepôsobil silene.

Skryje nedostatky

Tapeta pridáva na steny ďalšiu vrstvu, tvorí ochrannú vrstvu a v v niektorých prípadoch môže byť odolnejšia ako farba. Ďalším bonusom je, že zakryje všetky nedostatky v stenách, úplne skryje nerovné alebo preliačené miesta. Tapeta funguje úžasne v kúpeľni, pretože pridáva vrstvu zvukovej izolácie a mnohé z nich môžu byť odolné voči vode pomocou vrstvy laku.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img