Sobota, 18 března, 2023

Novembrový mikroúplnok so zatmením

V piatok 19. novembra je tu mikroúplnok. V plnej fáze bude pár minút pred desiatou dopoludnia, takže si nevychutnáme ani polotieňové zatmenie Mesiaca, ktoré tu bude spolu s splnom. Naším zrakom nebude postrehnuteľné, ale foťák by mal zvládnuť celkom slušne. Mesiac sa pohybuje znamením Býka a Slnka máme v protiľahlom znamení Škorpióna. Útechou nám teda môže byť, že si prekrásne žiariacu Lunu vychutnáme celé dve noci, pred aj po splne.

Čo je mikroúplnok?
oplnok november mikrouplnok
Hneď v úvode som termín mikroúplnok použila, ale čo to vlastne je? Ak je Mesiac blízko Zeme, tak sa javí ako veľký a takému splnu hovoríme superúplnok. Jeho opakom je práve mikroúplnok. Luna je od našej planéty viac vzdialená, takže sa aj mesačný kotúč javí o niečo menší. Je to spôsobené zakrivením osi rotácie. Tento rok budú dva mikroúplnky, ten najbližší – novembrový a aj ten decembrový, ktorý vychádza aj na devätnásteho. Rozdiel medzi veľkosťami splnu však spozná len veľmi cvičené oko. Keby ste o tom, že má byť menší nevedeli, tak si to ani nemáte šancu všimnúť.

Nové témy
Ako každý spln sa stretávajú dve protichodné znamenia. Praktický a pokojný Býk zastupuje Lunu a Slnku dominuje tajuplný a mystický Škorpión. To spôsobí síce veľký príliv energie, ale tiež sa otvoria niektoré zásadné témy. Snažte sa byť naozaj vnímaví k svojim pocitom. Napovie vám skôr, než sa niečo zomelie. Viac si všímajte aj svoje sny. Oplatí sa mať papier a ceruzku pri posteli a všetko si zaznamenávať. Ani nemusí dávať hneď zmysel, ten sa neskôr ukáže. Inšpirácia a možno aj rovno návody, ako ďalej, sa objavia veľmi často. Pripravte sa na vnútorný konflikt medzi tým, aké pocity máte a čo by ste mali prakticky urobiť. Počítajte s tým, že všetko čo sa vám v živote objavilo v predchádzajúcich dvoch týždňoch, ešte zosilnie. Neignorujte ani nové vnútorné podnety a urobte maximum pre to, aby sa všetko uzavrelo do ďalšieho novolunia. U niekoho to budú otázky financií, pri inom vzťahoch.

Láska a erotické dusno
erotické dusno, napätie, láska
Plná Luna pôsobí vždy magicky. Tento mikroúplnok na tom nebude inak. Prejaví sa veľa aj na poli lásky. Najviac si ho užijú Panny, Kozorožci a Býci. Ale ani ostatné znamenia si nemusia cnieť. Ak sa vám niekto páči, povedzte mu to. Úspech je takmer zaručený. Tak odvahu a do toho. Býkovi vládne planéta lásky Venuše, takže aj hviezdy vám budú naklonené. Nezáleží na tom, či momentálne hľadáte milenca alebo životného partnera. Nadväzovanie vzťahov priateľských i milostných pôjde ako po masle. Užite si naplno kontakt s priateľmi aj poriadnu vášeň v súkromí. A že budú iskry lietať. Venuša vám tiež ľahšie ako inokedy, môže prihrať do cesty životnú lásku. Nechajte srdce aj oči otvorené, obzvlášť, ak ste sami.

Bobrí spln
Síce tu máme mikroúplnok, ale označenie má rovnako ako akýkoľvek iný av tomto období mu starí indiáni hovorili bobrí. V tejto dobe totiž pokladali pasce, aby ulovili bobry ešte pred zamrznutím tokov a mali tak dostatok teplých kožušín na zimu. A bobri samotní sa aktívne pripravovali na zimu. Stavali si pevné obydlia, veľa jedli, aby si zaistili riadne tukové zásoby. Tomuto splnu sa tiež niekedy hovorí mrazivý. Prečo, to asi nie je potrebné veľmi vysvetľovať. Príroda sa pomaly chystá na spánok a pani zima začína preberať nadvládu.

pocit istoty, stabilita, škorica, santalovo drevo
Mikroúplnok dodá pocit istoty a stability, sebarealizácie

Už v predchádzajúcej časti som ľahko zahryzla, že naše pocity a emócie nemusia byť práve v súlade s praktickosťou. Nenechajte sa rozhodiť napätím vo vnútri vás. Svoje veľkolepé plány si poznamenajte a nechajte ich na príhodnejší čas. Okolo splnu sa radšej bavte a užívajte si príjemnú spoločnosť. Pokiaľ ste si v predchádzajúcom období prešli výraznejšími zmenami, potom sa môžete radovať, všetko sa ustáli. Budete tak konečne môcť zažiť pocity pokoja a stability. Sústreďte sa na to, čo je pre vás podstatné, venujte sa hlavne sami sebe. Ak máte pocit, že harmóniu nie a nie nájsť, potom si trošku pomôžte. Krásne k tomu dopomôže aj príjemná vôňa santalového dreva. Aj kvapka ochráni, uzemní snáď každého a ako bonus zaženie negatívne myšlienky. Je táto vôňa na vás veľmi aromatická? Potom siahnite po osvedčenej škoricu. Tá vás navrch ešte pocitovo zahreje.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img