Neděle, 19 března, 2023

Na čo si dať pozor pri výbere školskej tašky

Školský batoh bude pravdepodobne najdôležitejšou položkou na zozname vecí, ktoré budete potrebovať pred začatím školského roka. Batoh slúži  každý deň na nosenie vecí do školy a zo školy. Musí vydržať každodenné používanie vrátane cestovania, skladovania v skrinke a hrubé ho zaobchádzania, ktoré deti svojich veciach často praktizujú.

Pri výbere školskej tašky by ste sa mali zamyslieť hlbšie ako len nad tým, aká postavička ju bude zdobiť. Veľa detí nosí ťažké a zle vybavené školské tašky, ktoré ich pri chôdzi zaťažujú. Nosenie ťažkej tašky môže spôsobiť zvýšené svalové napätie a môže viesť k bolestiam chrbta a dlhodobému rozvoju zlých posturálnych návykov. To by mohlo ovplyvniť sústredenie vášho dieťaťa v škole alebo pri športe.

Veľkosť

Uistite sa, že školská taška má správnu veľkosť. Príliš veľká taška bude pri chôdzi narážať na sedaciu časť vášho dieťaťa. Horný okraj školskej tašky by mal byť v rovine s jeho ramenami, mal by priliehať k celej chrbtici. Dieťa by nemalo niesť viac ako 15 % svojej vlastnej hmotnosti, preto si vyberte ľahkú tašku. Obľúbené sú tašky na kolieskach, ktoré sa však deťom ťažšie zdvíhajú napríklad, keď idú po schodoch. Ak je taška príliš ťažká, zaťažuje chrbticu vášho dieťaťa.

Tipy pri kúpe

Vyhnite sa voľným a nerovným stehom, ktoré by sa mohli ľahko uvoľniť.

Skontrolujte, či nie sú okraje látky neopracované alebo rozstrapkané.

Uprednostňujete zipsy s látkovými chlopňami, aby sa do batohu nedostala voda a iné nežiaduce prvky.

Vyberte správnu veľkosť

Šírka batohu by mala byť relatívne úmerná šírke osoby. Napríklad malé dieťa by sa nemalo rozhodnúť pre batoh veľkosti pre dospelých.  Nezabúdajte, že školská taška pre prváka by mala byť ergonomická.

Kvalitný výrobca

Nájsť správneho dodávateľa školských tašiek môže byť skutočnou výzvou. Kvalitné, ergonomické batohy, ktoré sú odporúčané lekármi a získali všetky potrebné certifikáty, poskytuje česko-slovenská firma Stil. Pri vývoji batohov spolupracujú s doktormi a odborníkmi, takže sú ich školské batohy overené lekármi.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -spot_img
spot_img